Zaomítací roleta FASADE – roleta se zaomítacím boxem

Zaomítací venkovní rolety se montují pod omítku, s pořízením rolety je tedy nutné počítat již při plánování stavby nebo rekonstrukce.
Roleta je charakteristická zaomítacím boxem. Box je odizolovaný a umístěný ve zdi nad okenním otvorem. Box dokonale splyne s budovou po dokončení fasády. 
Exteriérová roleta je složená z lamel, jež se po stranách pohybují ve vodících lištách. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Roletový box není viditelný, je zabudovaný nad okenním otvorem. Přední část boxu je potažena polystyrenem a připravena pro zaomítání a finální fasádní úpravu. Spodní část boxu tzv. revizní klapka slouží pro servis rolety. 

Skrytý box

Roleta se navíjí do boxu, který je skrytý buď v roletovém překladu nebo v zaomítacím boxu. 

Snadná revize a údržba

Přestože je box skrytý, v případě revize nebo údržby je do roletového boxu zachován snadný přístup pomocí revizní klapky, která je umístěná ve spodní části boxu.

Integrovaná síť proti hmyzu

Jedná se o jednoduché řešení, kdy je hřídel s pružinou pro síť umístěna přímo v roletovém boxu.
Chod sítě je přitom naprosto nezávislý na roletovém systému.

Box

Box je vyrobený z válcovaného hliníkového plechu. Spodní hrana opatřená předsunutou hliníkovou lištou o rozměru 25 mm, která slouží k zatáhnutí omítky. V přední části je umístěna polystyrenová deska, jejíž výška kopíruje výšku boxu.