Jak fungují screenové rolety?

Hledáte skutečně účinné zastínění vašich oken, které bude zároveň vypadat dobře?Potom vám můžeme doporučit jedinečné screenové rolety, které jsou nezanedbatelnou součástí interiéru a mají dokonalou stínící funkci.

Screenové rolety jsou jedním z moderních typů stínící techniky, který nabízí velmi vytříbenou a navíc cenově příznivou možnost, jak zajistit stínění oken dokonalým způsobem. Od klasických rolet jsou odlišné díky tomu, že jsou utkané ze speciálních textilií.

Screenové rolety eliminují dopadající sluneční energii, a to formou odrazu záření. Fungují tak, že 100% slunečního záření dopadá na screenovou roletu, kde se část záření odrazí zpět a část pohltí materiál a zbylá část přejde přes okenní otvor do budovy. Čím je látka screenové rolety světlejší, tím je faktor odrazu sluneční energie větší a naopak. Proto je vhodnější zvolit barvu screenových rolet světlejší. Screenové rolety dokonale chrání soukromí, pohodlí a Vaši intimitu před nepříjemnými pohledy zvenčí.

Venkovní screenová roleta - Handscreen

HANDSCREEN - nový, manuálně ovládaný screen s kompenzační pružinou.

Tato novinka nalezne uplatnění především tam, kde není, nebo je velmi obtížné připojení k elektrické síti. Díky absenci motoru a složitých mechanismů je jeho cena velmi příznivá, proto nalezne uplatnění i v projektových přestavbách budov. Jeho instalace je jednoduchá a rychlá.

Výhody:

  • bez nutnosti připojení na elektrickou energii
  • kompaktní rozměry
  • jednoduchá a rychlá instalace
  • ideální do bytových jednotek
  • příznivá cena

Venkovní screenová roleta Zipscreen

Díky uchycení tkaniny ve vodící liště zvyšuje odolnost rolety vůči větru. V případě použití blackoutové tkaniny zajistí úplné zatemnění místnosti. V této variantě je tkanina uchycená, napnutá a vedená ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je screen extrémně stabilní a vysoce odolný proti silnému větru. Tento typ screenových clon umožňuje realizaci velkých rozměrů.
V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu. Tento typ screenu je také nazýván Zipscreen nebo Fixscreen.

Venkovní screenová roleta Screen

Jednoduchá varianta screenové rolety, kdy není tkanina pevně uzamčená ve vodících lištách. Je vhodná do všech typů rodinných domků či administrativních budov. Tato varianta  patří mezi často používaná řešení, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky. Oba systémy se hodí pro různá řešení, takže záleží pouze na Vašich preferencích.

Venkovní screenová roleta Cablescreen

U tohoto systému screenové rolety je látka vedená pomocí nerezového vodícího lanka, které je při pohledu z interiéru téměř neviditelné. Je tak dosaženo čistého výhledu z interiéru ven. Budovám dodává jednoduchý, minimalistický a ničím nerušený vzhled. Oblíbenou variantou screenových rolet je systém Cablescreen. Vodící lišty jsou nahrazeny lanky, která vedou spodní koncovou lištu. Lanko je připevněno pomocí upínáků k podlaze nebo oknu.